Domena | praca online

 

Domena

Na pozór bardzo prosta sprawa – serwisów z domenami jest tyle że trudno to nawet ogarnąć, ale skoro jesteśmy już przy serwisach bardzo często domenę można dostać za zero zł. natomiast przedłużenie to np. 150 zł  do 300zł. proponuję zwrócić na to uwagę czy nie lepiej wykupić domenę z rozszerzeniem pl za np.30 zł. przedłużenie również 30zł. Mogę polecić w miarę tani portal do wykupienia  domeny na  ovh.pl. Na tym się zaczyna praca online i nie trzeba od razu wydawać dużych pieniędzy, zarabianie przez internet jest jeszcze przed nami i wcale nie musi być na tym etapie kosztowne, na wydawanie pieniędzy przyjdzie pora  chyba że kogoś stać to przecież nie problem.

Natomiast jaką nazwę  powinna mieć nasza domena .

Przede wszystkim domena powinna być związana z tematyka naszego bloga to podstawa, wyszukiwarki to bardzo wysoko oceniają jak domena pokrywa się z tytułem bloga. Następnym ważnym krokiem jest żeby nazwa domeny była w miarę krótka, i łatwa do do zapamiętania, fonetycznie zrozumiała, to dla przyszłych odwiedzających i dla ciebie  np. ramka, kubek,dzbanek, kwiat, itp.jak bez polskich znaków. Praca online na tym etapie jest bardzo ważna popełnienie błędu na tym etapie może spowodować spore problemy przy zarabianiu przez internet albo nawet zarabianie przez internet może okazać się mało dochodowe i zniechęci cię do dalszej pracy online. Ale idąc dalej było by bardzo dobrze gdyby nasza domena pokrywała się z zapotrzebowaniem internautów tzn. najlepiej gdyby internauta wpisywał do wyszukiwarki tytuł bloga  czyli nazwę domeny ale o to raczej trudno natomiast można jednak się do tego w przybliżeniu zbliżyć z pomocą przychodzi narzędzie Google AdWords w zakładce Narzędzia i Analiza znajdziemy narzędzie propozycji słów kluczowych z tego narzędzia dowiemy się  jak popularny jest nasz tytuł, domena, i czy jest w ogóle popyt na temat który chcesz  pisać jaką mamy konkurencję w naszym temacie może warto poszukać w słowach kluczowych i popatrzeć na ilość osób która wpisuje dane słowo do wyszukiwarki trzeba to  koniecznie uwzględnić bo cały wysiłek zarobek i praca online nie przyniesie efektu, zarabianie przez internet nie będzie miało sensu np. weźmy dość popularny temat „odchudzanie „

Jakie słowa  może wpisywać internauta:                                     odchudzanie, jak schudnąć, suplementy diety, tabletki na odchudzanie, dieta, szybko schudnąć.

Zobaczmy co podpowie Google AdWords :

DOBRE - ZDJ  SŁOW

Patrząc na te słowa widać że najlepszym słowem na domenę było by słowo „dieta” konkurencyjność jest niska natomiast bardzo dużo internautów wpisuje to słowo do wyszukiwarki jest to na co czekaliśmy wystarczy teraz wykupić tą domenę i mamy problem z głowy jeżeli chodzi o domenę ale jak znam życie to domena „dieta” jest zajęta, ale w ten sposób trzeba szukać  naszej domeny i nazwy naszego bloga np. o tematyce odchudzania.                                                                           Google AdWords pomaga podając inne słowa wystarczy kliknąć w plusik i rozwiną się inne słowa kluczowe które pomogą znaleźć rozwiązanie i jest  pewność że temat na który chcemy pisać bloga jest w mniejszym cz też większym stopniu poszukiwany. Po dobraniu a raczej wyszukaniu odpowiedniej domeny jest pewność że  praca online a co za tym idzie zarabianie przez internet  powinno  przynieść określone zyski.

Praca online – zarabianie przez internet a domena

Wydawałoby się że niewiele a jednak jak zlekceważysz te podstawowe elementy to Twoja praca online będzie stosunkowa duża natomiast samo zarabianie przez internet okaże się mało owocne np. będzie problem z    pozycjonowaniem bloga albo po prostu będziesz pisał bloga dla samego pisania bo poruszany w nim temat nie będzie nikogo interesował lub znikomą grupkę ludzi.

Praca w Internecie

Odwiedź mnie w Google+

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *